VÝCVIKOVÝ PROGRAM

 

Nový běh výcvikového programu

Nejbližší výcviková skupina bude otevřena v roce 2027 nebo 2028.

Informace o přihlašování, přijímacím řízení a souvisejících preworkshopech budou s dostatečným předstihem zveřejněny zde.


Moving Self Institut nabízí dlouhodobé komplexní vzdělávání v tanečně pohybové terapii. Tanečně pohybová terapie se řadí mezi na tělo zaměřené psychoterapeutické směry a expresivní, kreativně umělecké terapie.

Výcvikový program obdržel certifikaci ČAP.

Splňuje také kritéria TANTER – České asociace tanečně pohybové terapie, kterou je garantován, a EADMT – Evropské asociace tanečně pohybové terapie .

 

Výcvikový program trvá 5 let.

Rozsah výcviku je celkem 1610 h (á 45 min) při dodržení níže uvedeného rozložení hodin.

 

Části výcviku

1. Sebezkušenostní část - 660 h

  • kontinuální skupinová sebezkušenost v procesu - 360 h

  • sebezkušenost s nácvikem psychoterapeutických dovedností - 230 h

  • individuální výcviková sebezkušenost - 70 h

2. Teoretická část - 500 h

3. Supervizní část - 150 h

4. Psychoterapeutická stáž - 300 h

Lektorský tým

Radana Syrovátková, Klára Čížková, Lada Kopřivová, Amber E. Gray, Suzi Tortora, Joan Chodorow, Janet Kaylo, Rena Milgrom, Iveta Koblic, Olga Šustrová, LucieDerczenyi, Ivana Sulková

Podmínky pro přijetí do výcviku

a) bakalářské nebo magisterské vzdělání v pomáhající profesi (zejména zaměření pedagogické, sociální, zdravotnické, psychologické) nebo v uměleckém oboru (pro registraci tanečního terapeuta je pak nutné doložit magisterské vzdělání)

b) minimální věk 23 let

c) praxe v pomáhající profesi - minimálně 320 hodin - může se jednat o stáže v rámci studia, dobrovolnické aktivity nebo úvazek v rámci vlastní profese

d) dlouhodobá a intenzivní taneční/pohybová zkušenost (alespoň jedna taneční forma kontinuálně a intenzivně - min. 1x týdně po dobu 2 let) a zkušenost s nejrůznějšími tanečními a pohybovými aktivitami nabízejícími různé pohybové kvality

e) přiměřený psychický stav (nezamlčení a sdělení závažných zdravotních obtíží fyzického či psychického charakteru jsou také součástí smlouvy)

Výcvikový institut je oprávněn přijmout ve výjimečných případech do výcvikového programu i studenty, kteří nesplňují vzdělání odpovídající kritériím pro přijetí do výcvikového programu. V takovém případě je student na tento fakt předem upozorněn, a s tímto vědomím se zavazuje si vzdělání doplnit. Pokud tak do stanovené doby neučiní, je si vědom, že nebude moci řádně ukončit výcvikový program, a nabyté schopnosti bude využívat pouze jako lektor kreativního terapeutického tance, s vědomím rozdílnosti těchto aktivit stanovených a popsaných v odborné literatuře a v rámci dokumentace Tanter – České asociace tanečně pohybové terapie.